Karnawałowe dekoracje

Co to jest bal karnawałowy?

Zanim rozpoczniemy podróż po inspiracjach, pozwólcie nam krótko wyjaśnić, co tak naprawdę oznacza “bal karnawałowy”. To niezwykłe wydarzenie społeczne, które odbywa się w okresie karnawału, poprzedzającym Wielki Post. To czas celebracji, zabawy i niecodziennych strojów a także spektakularnych dekoracji.

Dekoracja stołu:

Zacznijmy od obrusów, tutaj możliwości jest wiele. Czarna klasyka? Mocna czerwień? A może głęboki granat? Wybierz kolor, który najbardziej lubisz, możesz też postawić na cekiny. Błysk jak najbardziej na TAK! 🙂 Duże świeczniki, wazony z błyszczącymi kwiatami, dyskotekowe kule bedą świetnym pomysłem na dekoracje centralną stołu.

Światło: stwórzcie nocną magię

Odpowiednie oświetlenie to klucz do stworzenia balowej atmosfery. Wykorzystajcie różne źródła światła, takie jak lampiony, świeczniki, girlandy świetlne czy lampki na choinkę które świetnie zdadzą egzamin. Dyskotekowe kule to świetny akcent który dodatkowo odbije światło. Możesz je postawić w rożnych miejscach na ziemi lub powiesić. Żyrandole także pięknie wkomponują się w karnawałowy nastrój.

Ścianka do zdjęć:

Każdy z nas robi dużo zdjęć na imprezach, eventach, dlatego ścianka jest przydatnym elementem. Możliwości jest mnóstwo: ścianki materiałowe lub kwiatowe z dużą ilością lampek zdadzą egzamin. Neon z napisem to także bardzo dobry dodatek.

Wielki Gatsby:

Charakterystyczne dla tego stylu są pióra strusie, które często pojawiają się jako ozdoba na stołach, w bukietach kwiatowych czy nawet w dekoracjach na ściankach. Drobne detale, takie jak perły i kryształowe zdobienia, podkreślają glamur tamtego okresu. Oczywiście nie może zabraknąć złotych dodatków tj. świeczniki, stojaki czy podtalerze. Centralnym elementem dekoracji w stylu Wielkiego Gatsby’ego są błyszczące i geometryczne wzory. Złote i srebrne akcenty, lustra o geometrycznych kształtach oraz kryształowe żyrandole tworzą uczucie bogactwa i przepychu.

Bal karnawałowy to impreza na której można zaszaleć z dekoracjami, nie bój się postawić na cekiny, dużo brokatu i błysku, a także intensywnych kolorów.