7 najpiękniejszych trendów w dekoracjach ślubnych na rok 2019

Rok 2019 jest tym, w którym planujesz stanąć na ślubnym kobiercu? W takim razie koniecznie umieść lekturę poniższego artykułu, jako zadanie obowiązkowe na Twojej liście „to do before wedding”. A będzie co czytać, bo trendy ślubne w nadchodzącym sezonie są totalnym, acz niezwykle interesującym przeciwieństwem tego, co dominowało w aranżacjach weselnych już od dobrych kilku lat. Po wielu sezonach rustykalnych dekoracji i wszechobecnej bieli w parze z pastelami, nadszedł w końcu czas na te bardziej wyraziste akcenty oraz głębokie, odważne kolory. Ku uciesze nie tylko par młodych, ale też i naszej, coraz częściej stara się na personalizację motywów weselnych, co pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat i niezwykle czarujące wspomnienia. Obecnie trendów jest na tyle dużo, że każdy jest w stanie wybrać z nich coś dla siebie – pod swoją indywidualną historię. My wyselekcjonowaliśmy 7 tych najbardziej intrygujących. Nie przedłużając, filiżanka z kawą w dłoń i przechodzimy do trendów ślubnych na 2019 rok w dekoracjach!

1. Fiolet w dekoracjach ślubnych i kwiatach

Tym, o czym jest zdecydowanie najgłośniej, to fakt, iż delikatne, pastelowe kolory ustępują miejsca swemu godnemu następcy – głębokiemu fioletowi. Trend ten można zaobserwować od designu, przez najróżniejsze dekoracje ślubne, aż po same aranżacje florystyczne. Będzie bardzo wyraziście i stylowo! Mówiąc o tym kolorze, jako o trendzie, nie mamy tu na myśli wyłącznie ciemnych wariantów. Nie bój się łączyć fioletu z jego pochodnymi. Kolory bzu, fiołków, jaśniejsze odcienie czy ciemniejsze, chłodniejsze lub cieplejsze – możliwości jest wiele, a tak niestandardowe połączenia z pewnością zostaną na wiele długich lat w pamięci Twoich gości weselnych.

2. Wysokie dekoracje ślubne

To trend, który doskonale znamy już z ubiegłych lat, jednak w tym sezonie wkracza na salony w zupełnie innym, całkowicie odświeżonym wydaniu. Oczywiście, nie da się odmówić uroku podłużnym, smukłym wazonom-kielichom, lecz to, co w 2019 roku szczególnie skradnie serca młodych par, to geometryczne kształty i nietuzinkowe formy, oryginalnie zdobiące stoły naszych gości weselnych. Geometryczne stojaki mogą służyć zarówno jako podstawa pod najróżniejsze kompozycje florystyczne, jak i jako postument pod świece. To, w jaki sposób je wykorzystasz, zależy wyłącznie od Twoich własnych preferencji i wyobraźni. Nasza rada: decyduj się na stojaki, które mają około 100 centymetrów wysokości (w Bride Vibes dostępne są dwie opcje – 70 centymetrów oraz 100). W ten sposób nie zasłonią gości weselnych, umożliwiając im swobodne rozmowy, a jednocześnie będą stanowić przepiękny, wyrazisty akcent w aranżacji stołów.    

3. Wiszące kompozycje florystyczne

Czy któraś kobieta może nie kochać przyzdabiania wnętrz kwiatami? Tworzą one czarującą aurę już w samych naszych mieszkaniach, a co dopiero (w odpowiednich proporcjach i kompozycjach) w sali weselnej! W 2019 roku być może nie zajmą tak wiele metrażu, ale zdecydowanie będą zwracać na siebie uwagę. Jak to możliwe? Oczywiście, za sprawą wykorzystania przestrzeni na sufitach! Wiszące girlandy nad podłużnymi, prostokątnymi stołami czy ścianki florystyczne tuż za miejscami przeznaczonymi dla pary młodej – możliwości jest naprawdę wiele, a efekt zapiera dech w piersiach.
fot.: www.treetime.pl

4. Szykowna czerń i granat oraz wyraziste akcenty

Nawiązując jeszcze nieco do punktu pierwszego, skupiającego się na kolorystyce, to właśnie ciemne odcienie zdecydowanie zdominują nadchodzący rok w aranżacjach ślubnych! W dekoracjach zauważymy różnego rodzaju kolorowe obrusy z akcentem na granaty i czernie. Nie bój się łączyć głębokich barw z wyrazistymi fakturami, stawiając na przykład na czarne cekinowe obrusy czy bieżniki. Jeśli nie jesteś przekonana do czerni w całościowym ujęciu, możesz zdecydować się na drobne detale, będące w kontraście np. do pastelowych kompozycji. Takie zestawienie kolorystyczne z pewnością nada szyku całej aranżacji. Ciemne kolory pięknie współgrają również ze złotem i bielą, co obecnie staje się najczęściej wybieranym połączeniem przez pary młode w 2019 roku.    

5. Balony w nowoczesnej odsłonie

Balony często – bardzo niesprawiedliwie zresztą – kojarzone są z kiczem, szkolną potańcówką czy też zabawami dla tych najmłodszych. Rok 2019 zamierza położyć kres tym krzywdzącym stereotypom, zachwycając przepięknymi balonowymi aranżacjami. Mówi się, że balonowe ścianki to nowe ścianki florystyczne. I trochę jest w tym prawdy, ponieważ pary młode coraz częściej decydują się na różne kompozycje z ich udziałem w roli głównej. Stawia się głównie złotą kolorystykę, srebrną, ale także stylowe patterny, np. marmurkowe. Balony nie muszą być wykorzystywane wyłącznie w kontekście ścianki. Świetnie sprawdzą się również jako samodzielne akcenty, przy słodkim kąciku czy w innych, centralnych punktach sali weselnej. Pięknie komponują się z parkietem tanecznym, gdy nad głowami gości podczas tańców wiszą balony, odbijając dekoracyjne światło – magiczny klimat gwarantowany!  

6. Srebro wraca do łask

Wspomnieliśmy już na początku, że ślubne tr endy 2019 będą stały całkowicie w kontraście do swojego poprzednika. Ciemniejsze barwy, bardziej wyraziste tekstury, a do tego… srebro. Nowa odsłona dekoracji srebrzystych z pewnością jest świetną alternatywą dla sal weselnych do których złoto kompletnie nie pasuje! Na szczęście w tym sezonie możemy pozwolić sobie na srebrne dodatki, a w połączeniu z transparentnością stworzą niepowtarzalny klimat. Daj szansę srebrnym, metalicznym akcentom. Podtalerze, ramy, lampiony czy kandelabry – daj się ponieść swojej wyobraźni. Oczywiście, złoto to wciąż gorący temat. Najważniejsze jest to by kolorystycznie dobrać dodatki do wnętrz sali lub do koncepcji którą stworzyłaś.

7. Bujna roślinność i minimalizm w aranżacjach ślubnych

Na koniec, jako punkt siódmy, przedstawiamy Ci ten jeden trend, który od dobrych kilku sezonów nie zdążył się znudzić parom młodym, a jest nim… greenery. Nie tyle w kontekście samego koloru, co po prostu bogatej roślinności zestawionej z ponadczasowym minimalizmem. Kremowe obrusy w połączeniu z żywą zielenią tworzą prostą acz przepiękną i uniwersalną kompozycję. W roku 2019 roślinność będzie jeszcze bardziej bujna i organiczna. Naturalna zieleń wkradnie się przede wszystkim do wnętrz, jak na przykład do miejsca ceremonii ślubnej czy tuż nad stoły gości weselnych w postaci okazałych wiszących girland. Ma być jeszcze bardziej organicznie i romantycznie! Aranżacje typu tajemniczy ogród w połączeniu z ciemnymi akcentami jak czarne obrusy oraz dodatkiem ciemno fioletowych, bordowych kwiatów… widzisz to?! My także jesteśmy zachwyceni i nie możemy doczekać się aranżacji właśnie w takim klimacie : )