Jak wybrać kolorystykę wesela oraz ślubu?

W jaki sposób wybrać idealną kolorystykę naszego przyjęcia weselnego, w którą będziemy czuć się dobrze, będzie trafiać w nasz gust, ale też oczaruje naszych gości i pozostawi przepiękne wspomnienia? 

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, jaki motyw kolorystyczny będzie przewodził Waszemu przyjęciu weselnemu, oto 4 elementy, na które warto zwrócić uwagę:

1. Pora roku a wesele

Niekoniecznie mamy na myśli dopasowywanie kolorystyki idealnie pod porę roku. Owszem, ona również często wyznacza motyw przyjęcia, lecz dostępność kwiatów w danym sezonie pomoże nam określić pewien nurt.

2. Sala weselna

Styl wnętrza lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie weselne również w pewnym sensie pozwala dobrać odpowiednią kolorystykę. Najczęściej będziemy chcieli podkreślić urok miejsca, dopasowując pod jego styl pasujące odcienie. Naszym zdaniem, jest to jeden z najważniejszych czynników doboru kolorystyki. To w sal weselnej fotograf zazwyczaj robi najwięcej zdjęć, a to włąśnie zdjecia zostają z nami na całe życie.

3. Klimat przyjęcia weselnego

Kolejnym elementem, jaki warto wziąć pod uwagę to nastrój, jaki pragniemy wytworzyć. Jak chcielibyśmy, aby goście weselni czuli się podczas przyjęcia? Inne kolory wybierzemy nakreślając nieco bardziej casualowy styl, a inaczej podejdziemy do tematu aranżując przyjęcie glamour, a jeszcze inaczej idąc w kiierunku romantycznego wesela. 

4. Tablica inspiracji ślubnych dla Par Młodych

W wyborze kolorystyki nieocenionym narzędziem stają się również tzw. moodboardy. Podczas współpracy zawsze przygotowujemy dla przyszłych młodych par tablice inspiracji, które doskonale obrazują docelowy klimat i charakter planowanego przyjęcia. Jeżeli sami chcecie poszukać inspiracji i stworzyć swój moodboard warto sięgnąć do takich aplikacji jak Pinterest czy Instagram. Jednak pamiętajcie, w internecie możemy znaleźć wszytko, dlatego warto uważnie zwracać uwagę na: 

  • czy dane pomysły, które znajdziecie, jesteście w stanie zrealizować samodzielnie, lub przez firmę dekoratorską 
  • czy Wasz budżet weselny jest wystarczający
  • Czy obiekt weselny wyraża zgodę na zmiany jakie planujecie 
  • Czy dane inspiracje i pomysły pokrywają się z rzeczywistym stanem rzeczy, tzn – pozwoleniami na sali, ułożeniem stołów, możliwościami montażowymi na sali weselnej itp. 

Na początku organizacji wesela wiele Par Młodych twierdzi, że część dekoracji zrobią samodzielnie. Czasem rzeczywiście sprawdza się ta determinacja, szczególnie przy mniejszych weselach, jednak kiedy wesele jest już standardowych romziarów, jest ograniczony czas realizacji dekoracji na sali czy w kościele, to już staje się problemem. Dlatego zawsze polecamy naszym Parom znaleźć inspiracje, ale z otwartością rozmawiać o możliwościach z firmą dekoratorską.

Profesjonalni dekoratorzy znajdą rozwiązanie 🙂 

Co Wy dorzucilibyście do tej listy?

szkalne-swieczniki-wypozyczalnia-dekoracji.