Jak wybrać salę weselną?

Piękna dekoracja weselna beżowymi obrusami i dużą ilością kwiatów na białych stojakach

Sala weselna glamour, industrialny obiekt czy plener? 

Organizacja przyjęcia weselnego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej szereg emocji związanych z tym najważniejszym dniem w życiu!

Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka szybkich porad, które znacznie ułatwią Wam ten proces! 

Zaczynamy od postaw, a zarazem od jednego z najważniejszych elementów przyjęcia weselnego. W jaki sposób wybrać restaurację, salę weselną czy lokalizację ślubu marzeń? 

Od czego zacząć organizację wesela?

Na samym początku sami sobie musicie zadać fundamentalne pytania:

1.Gdzie chcecie zorganizować wesele (w jakim mieście, regionie)? 

Region może mieć ogromne znaczenie, nawet w kontekście dostępności obiektów w danej lokalizacji. Jeżeli nie przewidujecie wyjazdowego wesela, lokalizacja obiektu w Waszym regionie to będzie podstawowy czynnik. 

2. Ile osób zaprosicie na swoje wesele?

60 czy 200 gości to ma ogromne znaczenie przy organizacji przyjęcia weselnego. Nie każdy obiekt ma na tyle dużą salę aby przyjąć np. 150 gości. Z kolei obiekty o dużych metrażach mają swoje zasady, organizacja przyjęcia weselnego może być, np od 80 osób wzwyż. W każdej sali weselnej są inne zasady, o które należy zapytać jeszcze przed podpisaniem umowy. 

3. W jakim stylu będzie wasze wymarzone wesele? 

Oczywistym powinno być, że wybór stylu wesela mocno koreluje z wyborem sali weselnej czy obiektu ślubnego. Jeżeli waszym marzeniem jest nowoczesne wesele z industrialnym detalem, klasyczny dom weselny z kryształowymi żyrandolami niekoniecznie będzie odpowiednim wyborem. 

4. Jaki jest budżet ślubny?

Na początku organizacji wesela może wydawać się trudną sprawą określenie weselnego budżetu. Natomiast wycena talerzyka i innych elementów wchodzących w skład ceny sali weselnej już dużo może Wam powiedzieć, o tym czy sala jest zgodna z Waszymi możliwościami i oczekiwaniami finansowymi.

Ustalenie tych kilu aspektów to jednak dopiero początek. Najważniejszy jest wywiad z właścicielami danego lokalu – w końcu to on w dużej mierze wyznacza klimat naszego przyjęcia weselnego. Oto krótka checklista obszarów, które warto przedyskutować z wybraną salą weselną lub także dla Was na sprawdzenie czy w danym obiekcie będziecie w stanie zrealizować Wasze pomysły:

  • Co dokładnie obejmuje koszt wynajmu danego lokalu?
  • Czy miejsce posiada wyjątkowe zasady lub regulacje, które mogą nie być zgodne z Waszą wizją organizacji przyjęcia? 
  • Czy wnętrze odpowiada Waszej estetyce? 
  • Czy sala weselna posiada dodatkowe elementy dekoratorskie, które są do użytku bezpłatnego lub płatnego? 

I na koniec świetna wskazówka, o której tak naprawdę niewiele par pamięta. 

Warto odwiedzić dane miejsce kilka razy przed ostatecznym zarezerwowaniem terminu, mając na uwadze różną scenerię i także to, jak prezentuje się nocą. Czy o każdej porze i w każdych warunkach oddaje Wasz wymarzony klimat?